Utama Mobile Aplikasi PRU-15: Semakan Daftar Pemilih, dan Senarai Calon Pilihan Raya Umum Ke-15

PRU-15: Semakan Daftar Pemilih, dan Senarai Calon Pilihan Raya Umum Ke-15

764
0
Semakan Daftar Pemilih MySPR Semak PRU-15

Pilihan Raya Umum Ke-15 dijangka akan diadakan dalam masa yang terdekat ini. Sungguhpun tarikh sebenarnya masih lagi belum diketahui, sebagai rakyat Malaysia yang bertanggungjawab anda boleh membuat semakan daftar pemilih untuk mengetahui lokasi mengundi anda.

Untuk tujuan tersebut, Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR) telah menyediakan kaedah yang memudahkan anda membuat semakan daftar pemilih secara dalam talian (online) melalui MySPR Semak.

Bermula 14 Januari 2022, rakyat Malaysia yang layak mengundi secara telah didaftarkan secara automatik. Perkara 119(1)(a) Perlembagaan Persekutuan telah menetapkan had umur minima mengundi 18 tahun, berbanding sebelum ini 21 tahun.

Bagi anda yang telah genap berusia 18 tahun pada tahun ini akan dapat melihat nama disenaraikan di dalam semakan daftar pemilih sekitar sebulan dan enam minggu selepas tarikh lahir. Hal ini kerana semakan daftar pemilih ini dikemaskini secara bulanan. Untuk membuat semakan daftar pemilih, terdapat tiga kaedah yang anda boleh gunakan iaitu:

Isi Kandungan

Membuat Semakan Daftar Pemilih dengan menggunakan Aplikasi MySPR Semak

Kaedah yang paling mudah untuk anda membuat semakan adalah dengan menggunakan aplikasi MySPR Semak yang boleh dimuat turun melalui Apple App Store dan Google Play Store.

Anda bukan sahaja boleh membuat semakan daftar pemilih, malah boleh membuat semakan calon pilihan raya dan keputusannya. Pun begitu, kedua-dua jenis semakan ini tidak boleh dibuat selagi tarikh pilihan raya belum diumumkan.

Untuk melihat status anda:

  • Buka aplikasi MySPR Semak
  • Ketik pada ‘Semakan Daftar Pemilih’
  • Taipkan nombor kad pengenalan / nombor perkhidmatan tentera / nombor perkhidmatan polis. Pastikan nombor yang anda masukkan tidak mempunyai tanda sempang (-), contohnya 888888888888 dan bukannya 888888-88-8888.
  • Selepas anda menekan butang “Semak”, anda akan melihat nama, nombor kad pengenalan, tarikh lahir dan jantina bersama-sama maklumat pemilih. Ini merangkumi lokaliti anda (alamat kediaman yang didaftarkan), daerah mengundi, Dewan Undangan Negeri (DUN) anda, dan jika berkenaan kawasan parlimen anda.

Membuat Semakan Daftar Pemilih di Portal MySPR Semak melalui laman web rasmi SPR

Portal MySPR Semak OnlineJika anda menggunakan komputer desktop, anda boleh menggunakan portal MySPR Semak yang juga boleh diakses menerusi pautan di dalam laman web rasmi SPR.

Proses semakan adalah sama seperti melalui aplikasi mudah alih MySPR. Ia cuma dibezakan pada ruangan CAPTCHA yang perlu diisi pada ruangan nombor kad pengenalan.

Membuat Semakan Daftar Pemilih melalui talian hotline SPR

Selain dari kedua-dua cara semakan di dalam talian seperti yang dinyatakan di atas, anda juga boleh membuat semakan dengan menghubungi talian hotline SPR di 03-88927018.

Kesemua kaedah yang dinyatakan di atas tidak akan menyatakan lokasi stesen mengundi anda sehingga tarikh pilihan raya diumumkan. Pada pilihan raya yang lalu, SPR mengemaskini maklumat tersebut di dalam pangkalan datanya enam hari selepas tarikh Pilihan Raya Umum Ke-14 diumumkan.

Tarikh Pilihan Raya Umum Ke-15 (PRU15)

SPR telah mengesahkan tarikh mengundi untuk PRU-15 adalah pada hari Sabtu, 19 November 2022. Jangan lupa tunaikan tanggungjawab anda sebagai rakyat Malaysia untuk mengundi pada tarikh tersebut.

Selain dari tarikh tersebut, tarikh penamaan calon adalah pada Sabtu, 5 November 2022, manakala 15 November 2022, Selasa pula adalah tarikh untuk membuat undi awal.

Jumlah Kerusi Parlimen yang ditandingi untuk Pilihan Raya Umum ke-15 (PRU15)

Pakatan Harapan (PH) menyenaraikan jumlah calon yang paling ramai di kalangan gabungan-gabungan parti yang bertanding di dalam Pilihan Raya Umum Ke-15 (PRU15) ini. Ini diikuti oleh Barisan Nasional (BN) dan Perikatan Nasional (PN) yang masing-masing mencalonkan seramai 177 dan 148 calon.

Berdasarkan statistik dari Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR), seramai 21,173,638 pemilih yang berdaftar untuk pilihan raya umum kali ini. Angka melihatkan pertambahan yang ketara berbanding Pilihan Raya Umum ke-14 (PRU14) disebabkan oleh faktor Undi 18 yang menurunkan had umur mengundi kepada 18 tahun.

Statistik Keseluruhan Kerusi Parlimen Dewan Rakyat PRU15

NEGERI PAKATAN HARAPAN (PH) BARISAN NASIONAL  (BN) PERIKATAN NASIONAL (PN) PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG) BEBAS (BEBAS) PARTI WARISAN SABAH (WARISAN) GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS) PARTI ISLAM SE MALAYSIA (PAS) PARTI RAKYAT MALAYSIA (PRM) PARTI GABUNGAN RAKYAT SABAH (GRS) PARTI SARAWAK BERSATU (PSB) PARTI BUMIPUTERA PERKASA MALAYSIA (PUTRA) DEMOCRATIC ACTION PARTY, MALAYSIA (DAP) PARTI KESEJAHTERAAN DEMOKRATIK MASYARAKAT (KDM) IKATAN DEMOKRATIK MALAYSIA (MUDA) PARTI BANGSA MALAYSIA (PBM) PARTI BANSA DAYAK SARAWAK (PBDS) PARTI UTAMA RAKYAT (PUR) PARTI SOSIALIS MALAYSIA (BARU) (PSM) PARTI BERSATU RAKYAT SABAH (PBRS) PARTI PERPADUAN RAKYAT SABAH (PPRS) PARTY BUMI KENYALANG (PBK) PARTI SEDAR RAKYAT SARAWAK (SEDAR) JUMLAH
JOHOR 24 26 26 11 5 1     1           2                 96
KEDAH 14 14 14 12 3 4     1                             62
KELANTAN 14 14   5 4 1   14 2     9                       63
MELAKA 5 6 6 5 2                   1                 25
NEGERI SEMBILAN 8 8 8 7 2 1                         1         35
PAHANG 14 14 14 8 5                                     55
PULAU PINANG 12 13 13 5 6 4     4           1                 58
PERAK 24 24 24 13 11 4                                   100
PERLIS 3 3 3 1 1 2                                   13
SELANGOR 21 22 22 18 24 5     7           1 3   1           124
TERENGGANU 8 8   8 1     8                               33
SABAH 23 12 1 15 20 25       13       7 1         1 1     119
SARAWAK 22   4   11   31       10   8     1 3         1 1 92
W.P KUALA LUMPUR 11 11 11 5 10 3     1                             52
W.P LABUAN 1 1 1 1   1                   1               6
W.P PUTRAJAYA 1 1 1 1 2                                     6
JUMLAH 205 177 148 115 107 51 31 22 16 13 10 9 8 7 6 5 3 1 1 1 1 1 1 939

Senarai calon-calon Pilihan Raya Umum Ke-15 (PRU15) mengikut Negeri

Calon-calon yang bertanding di dalam Pilihan Raya Umum Ke-15 (PRU15) telah menghantar nama masing-masing pada 5 November 2022. Kali ini proses penamaan calon berjalan lancar dengan majoriti dapat menjalankan proses pendaftaran dengan baik.

Penamaan calon kali ini juga menyaksikan jumlah penamaan calon yang ramai dengan jumlah calon paling ramai bertanding di Parlimen Batu.

Untuk semakan keputusan Pilihan Raya Umum Ke-15 (PRU15) yang terkini, sejumlah laman web media tempatan turut menyediakan ruangan khas bagi tujuan tersebut, selain semakan boleh dibuat menerusi laman web rasmi Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR).

PERLIS

P001 PADANG BESAR

  1. Datuk Rushdan Rusmi (PN)
  2. Ko Chu Liang (Warisan)
  3. Datuk Zahidi Zainul Abidin (Bebas)
  4. Datuk Zahida Zarik Khan (BN)
  5. Mohamad Saad @ Yahya (PH)

P002 KANGAR

  1. Zakri Hassan (PN)
  2. Datuk Fathul Bari Mat Jahya (BN)
  3. Rohimi Shapiee (Warisan)
  4. Noor Amin Ahmad (PH)
  5. Nur Sulaiman Zolkapli (PEJUANG)

P003 ARAU

  1. Datuk Rozabil Abd Rahman (BN)
  2. Abdul Razak Abdul Khalek (PEJUANG)
  3. Datuk Seri Shahidan Kassim (PN)
  4. Fathin Amelina Fazlie (PH)

KEDAH

P004 LANGKAWI

  1. Tun Dr Mahathir Mohamad (PEJUANG)
  2. Datuk Armishah Siraj (BN)
  3. Zabidi Yahya (PH)
  4. Datuk Suhaimi Abdullah (PN)

P005 JERLUN

  1. Dr Abd Ghani Ahmad (PN)
  2. Datuk Seri Mukhriz Mahathir (PEJUANG)
  3. Dr Mohamed Fadzil Mohd Ali (PH)
  4. Datuk Othman Aziz (BN)

P006 KUBANG PASU

  1. Datuk Ku Abd Rahman Ku Ismail (PN)
  2. Mohd Aizuddin Ariffin (PH)
  3. Datuk Amiruddin Hamzah (PEJUANG)
  4. Datuk Hasmuni Hassan (BN)

P007 PADANG TERAP

  1. Razali Lebai Salleh (PEJUANG)
  2. Datuk Seri Mahdzir Khalid (BN)
  3. Muaz Abdullah (PH)
  4. Nurul Amin Hamid (PN)

P008 POKOK SENA

  1. Noraini Md Salleh (Warisan)
  2. Datuk Ahmad Yahaya (PN)
  3. Noran Zamini Jamaludin (BN)
  4. Datuk Mahfuz Omar (PH)

P009 ALOR STAR

  1. Datuk Mohamad Nuhairi Rahmat (PEJUANG)
  2. Afnan Hamimi Taib Azamuddin (PN)
  3. Fadzil Hanafi (WARISAN)
  4. Simon Ooi Tze Min (PH)
  5. Nordin Yunus (Bebas)
  6. Sofan Feroza Md Yusup (Bebas)
  7. Tan Chee Hiong (BN)

P010 KUALA KEDAH

  1. Dr Azman Ismail (PH)
  2. Syed Araniri Syed Ahmad (Warisan)
  3. Ulya Aqamah Husamudin (PEJUANG)
  4. Dr Ahmad Fakhruddin Fakhrurazi (PN)
  5. Datuk Dr Mashitah Ibrahim (BN)

P011 PENDANG

  1. Datuk Awang Hashim (PN)
  2. Datuk Zulkifly Mohamad (PH)
  3. Abdul Rashid Yob (PEJUANG)
  4. Datuk Suraya Yaacob (BN)

P012 JERAI

  1. Zulhazmi Shariff (PH)
  2. Datuk Seri Jamil Khir Baharom (BN)
  3. Sabri Azit (PN)
  4. Datuk Nizam Mahshar (PEJUANG)

P013 SIK

  1. Maizatulakmam Othman @ Ibrahim(BN)
  2. Datuk Latipah Md Yatim (PH)
  3. Ahmad Tarmizi Sulaiman (PN)

P014 MERBOK

  1. Khairul Anuar Ahmad (WARISAN)
  2. Datuk Shaiful Hazizy Zainol Abidin (BN)
  3. Nor Azrina Surip (PH)
  4. Mohd Nazri Abu Hassan (PN)
  5. Datuk Mohamed Mosin Abdul Razak (PEJUANG)

P015 SUNGAI PETANI

  1. Dr Mohammed Taufiq Johari (PH)
  2. Tan Chow Kang @ Tan Joon Long (PRM)
  3. Datuk Marzuki Yahya (PEJUANG)
  4. Dr Robert Ling Kui Ee (PN)
  5. Datuk Shahanim Mohamad Yusoff (BN)

P016 BALING

  1. Datuk Abdul Azeez Abdul Rahim (BN)
  2. Cikgu Johari Abdullah (PH)
  3. Lt Kol (B) Basir Ab Rahman (PEJUANG)
  4. Ustaz Hassan Saad (PN)

P017 PADANG SERAI

  1. Hamzah Abd Rahman (PEJUANG)
  2. M. Karupaiya (PH)
  3. Datuk C. Sivaraj (BN)
  4. Datuk Azman Nasrudin (PN)
  5. Mohd Bakhri Hashim (Warisan)
  6. Sreanandha Rao (Independent)

P018 KULIM BANDAR BAHARU

  1. Datuk Seri Saifuddin Nasution Ismail (PH)
  2. Cikgu Roslan Hashim (PN)
  3. Mohd Yusrizal Yusoff (PEJUANG)
  4. Datuk Muhar Hussain (BN)

KELANTAN

P019 TUMPAT

  • Khairul Azuan Kamarrudin (Warisan)
  • Datuk Mumtaz Md Nawi (PAS)
  • Che Muhammad Asemari Che Ali (PUTRA)
  • Wan Mohd Johari Wan Omar (PH)
  • Datuk Che Abdullah Mat Nawi (BN)

P020 PENGKALAN CHEPA

  1. Mohamad Redzuan Razali (Independent)
  2. Nik Faizah Nik Othman (PH)
  3. Wan Ahmad Nasri Wan Ismail (PUTRA)
  4. Datuk Ahmad Marzuk Shaary (PAS)
  5. Dr Mohd Hafiezulniezam Mohd Hasdin (BN)

P021 KOTA BHARU

  1. Datuk Seri Takiyuddin Hassan (PAS)
  2. Dr Hafidzah Mustakim (PH)
  3. Datuk Rosmadi Ismail (BN)
  4. Andy Tan @ Awang (PRM)
  5. Prof Datuk Dr Che Musa Che Omar (PUTRA)
  6. Izzat Bukhari (Bebas)

P022 PASIR MAS

  1. Datuk Husam Musa (PH)
  2. Ahmad Fadhli Shaary (PAS)
  3. Datuk Ab Ghani Harun (BN)
  4. Nasrul Ali Hasan Abdul Latif (PUTRA)

P023 RANTAU PANJANG

  1. Datuk Dr Ibrahim Ali (PUTRA)
  2. Datuk Siti Zailah Mohd Yusoff (PAS)
  3. Mohd Zain Ismail (PRM)
  4. Zulkarnain Yusoff (BN)
  5. Wan Shah Jihan Wan Din (PH)

P024 KUBANG KERIAN

  1. Dr Wan Ahmad Kamil Wan Abdullah(PH)
  2. Mohamad Rizal Razali (PUTRA)
  3. Datuk Nurul Amal Mohd Fauzi (BN)
  4. Datuk Seri Tuan Ibrahim Tuan Man (PAS)

P025 BACHOK

  1. Mohd Syahir Che Sulaiman (PAS)
  2. Nor Azmiza Mamat (PH)
  3. Mohd Zulkifli Zakaria(Independent)
  4. Kamarul Azam Osman (PUTRA)
  5. Datuk Mohd Zain Yasim (BN)

P026 KETEREH

  1. Rahimi L Muhamud (PH)
  2. Marzuani Ardila Ariffin (BN)
  3. Mejar Jen (B) Datuk Khlir Mohd Nor (PAS)
  4. Hanif Ibrahim (PUTRA)

P027 TANAH MERAH

  1. Bakri @ Mohd Bakri Mustapha (BN)
  2. Mohamad Suparadi Md Noor (PH)
  3. Mohd Nasir Abdullah (PUTRA)
  4. Nik Sapeia Nik Yusof (Bebas)
  5. Datuk Seri Ikmal Hisyam Abdul Aziz (PAS)

P028 PASIR PUTEH

  1. Kapten (B) Wan Marzudi Wan Omar (PUTRA)
  2. Datuk Zawawi Othman (BN)
  3. Muhammad Husain (PH)
  4. Datuk Dr Nik Muhammad Zawawi Salleh (PAS)

P029 MACHANG

  1. Datuk Ahmad Jazlan Yaakub (BN)
  2. Mejar (B) Muhamad Seman (PUTRA)
  3. Wan Ahmad Fayhsal Wan Ahmad Kamal (PN)
  4. Rosli Allani S Abdull Kadir (PH)

P030 JELI

  1. Dr Muhammad Daud (Putra)
  2. Zahari Kechik (PAS-Bersatu)
  3. Norwahida Patuan (BN)
  4. Md Radzi Wahab (PH)

P031 KUALA KRAI

  1. Abdul Latiff Abdul Rahman (PAS)
  2. Datuk Mohamed Zulkepli Omar (BN)
  3. Norashikin Che Omar (PUTRA)
  4. Mohd Hisyamuddin Ghazali (PH)

P032 GUA MUSANG

  1. Tengku Razaleigh Hamzah (BN)
  2. Datuk Mohd Azizi Abu Naim (PAS)
  3. Dr Samsu Adabi Mamat (PUTRA)
  4. Asharun Uji (PH)

TERENGGANU

P033 BESUT

  1. Datuk Abe Zul (PAS)
  2. Datuk Wan Nazari (PEJUANG)
  3. Ustaz Aziz (PH)
  4. Datuk Haji Nawi Mohamad (BN)

P034 SETIU

  1. Abdul Rahman Mat Yasin (BN)
  2. Ustaz Zukirnain Abd Kadir (PAS)
  3. Mohamad Ngah (PH)
  4. Wan Adnan (Pejuang)

P035 KUALA NERUS

  1. Datuk Dr Haji Alias Razak (PAS)
  2. Ust.Datuk Dr Khairuddin Takiri (BN)
  3. Azaha (PEJUANG)
  4. Datuk Seri Suhaimi Hashim (PH)

P036 KUALA TERENGGANU

  1. Mohamad Abu Bakar Muda (PEJUANG)
  2. Datuk Mohd Zubir Embong (BN)
  3. Datuk Raja Kamarul Bahrin Raja Ahmad Shah (PH)
  4. Datuk Ahmad Amzad Hashim (PN)

P037 MARANG

  1. Tuan Guru Haji Abdul Hadi Awang (PAS)
  2. Jasmira Othman (BN)
  3. Dr Zarawi Sulong (PEJUANG)
  4. Ustaz Azhar (PH)

P038 HULU TERENGGANU

  1. Datuk Rozi Mamat (BN)
  2. Datuk Rosol Wahid (PN)
  3. Alias Ismail (PH)
  4. Mohd Khadri Abdullah (PEJUANG)

P039 DUNGUN

  1. Peguam Ghazali (Bebas)
  2. Noraisah Hasan (Pejuang)
  3. Datuk Dr Mohd Johari (PH)
  4. Ustaz Sham (BN)
  5. Ustaz Haji Wan Hassan (PAS)

P040 KEMAMAN

  1. Rosli (PEJUANG)
  2. Ustaz Che Alias Hamid (PAS)
  3. Datuk Seri Ahmad Said (BN)
  4. Hasuni Sudin (PH)

PULAU PINANG

  1. P041 KEPALA BATAS
  2. Dr Siti Mastura Mohamad (PN)
  3. Datuk Seri Reezal Merican Naina Merican (BN)
  4. Danial Abdul Majed (PH+MUDA)

P042 TASEK GELUGOR

  1. Datuk Wan Saiful Wan Jan (PN)
  2. Muhammad Yusoff Mohd Noor (BN)
  3. Abdul Halim Sher Jung (GTA)
  4. Razak Ridzuan (PH)
  5. Mohd Akmal Azhar (WARISAN)

P043 BAGAN

  1. Tan Chuan Hong (BN)
  2. Lim Guang Eng (PH)
  3. Alan Oh (PN)
  4. Hafiz (PEJUANG)

P044 PERMATANG PAUH

  1. Datuk Zaidi (BN)
  2. Ust Fawwaz Md Jan (PN)
  3. Cikgu Nasir (PEJUANG)
  4. Nurul Izzah Anwar (PH)

P045 BUKIT MERTAJAM

  1. Steven Sim Chee Keong (PH)
  2. Ah Pang (BN)
  3. Steven Koh (PN)

P046 BATU KAWAN

  1. Lee Ah Leong (PRM)
  2. Chow Kon Yeow (PH)
  3. Tan Lee Huat (BN)
  4. Wong Chia Zhen (PN)
  5. Ong Chin Wen (Warisan)

P047 NIBONG TEBAL

  1. Fadhlina Sidek (PH)
  2. Datuk Mansor Othman (PN)
  3. Datuk Seri Thanenthiran (BN)
  4. Goh Kheng Huat (Bebas)

P048 BUKIT BENDERA

  1. Syerleena Abdul Rashid (PH)
  2. Teh Yee Cheu (PRM)
  3. Hng Chee Wey (PN)
  4. Richie Huan Xin Yun (BN)
  5. Razalif Zain (Bebas)

P049 TANJONG

  1. Lim Hui Ying (PH)
  2. Tan Kim Nee (BN)
  3. Ah Leng (PN)

P050 JELUTONG

  1. Sanisvara Nethaji Rayer (RSN Rayer) (PH)
  2. Baljit Singh (PN)
  3. Koh Swe Yong (PRM)
  4. Yaacob Noor (Bebas)
  5. Datuk Loganathan Thoraisamy (BN)
  6. Lim Huat Poh (MARTIN)

P051 BUKIT GELUGOR

  1. P. Thinagaranabhan (PN)
  2. Ramkarpal Singh (PH)
  3. Wong Chin Chong (BN)

P052 BAYAN BARU

  1. Saw Yee Fung (BN)
  2. Ooi Chuan Aun (Warisan)
  3. Ravinder Singh Mall Singh (PRM)
  4. Kan Chee Yuen (Bebas)
  5. Sim Tze Tzin (PH)
  6. Oh Tong Keong (PN)

P053 BALIK PULAU

  1. Datuk Shah Headan Ayoob Hussain Shah (BN)
  2. Datuk Muhammad Bakhtiar Wan Chik (PH)
  3. Datuk Seri Johnny c’Hng Ewe Gee (Bebas)
  4. Muhammad Harris Idaham Abdul Rashid (PN)
  5. Datuk Seri Sabaruddin Ahmad (Bebas)
  6. Ahmad Fazli Mohamad (PEJUANG)

PERAK

P054 GERIK

  1. Dr Asyraf Wajdi Dusuki (BN)
  2. Fathul Huzir Ayob (PN)
  3. Tarmizi Mohd Jam (PH)

P055 LENGGONG

  1. Dr Shamsul Anuar Nasarah (BN)
  2. Jurey Latiff Rosli (PH)
  3. Ustaz Rif’aat Razman (PN)

P056 LARUT

  1. Ustaz Auzaie (PEJUANG)
  2. Ustaz Zolkharnain Abidin (PH)
  3. Shafiq Fhadly Mahmud (BN)
  4. Datuk Seri Hamzah Zainudin (PN)

P057 PARIT BUNTAR

  1. Datuk Seri Dr Mujahid Yusof Rawa (PH)
  2. Cikgu Imran (BN)
  3. Hj Rohijas (PEJUANG)
  4. Ustaz Misbah (PN)

P058 BAGAN SERAI

  1. Datuk Ustaz Idris (PN)
  2. Haji Ahmad Luqman (PEJUANG)
  3. Haji Zul Helmi Ghazali (BN)
  4. Siti Aisyah Shaik Ismail (PH)

P059 BUKIT GANTANG

  1. Datuk Syed Abu Hussin (PN)
  2. Mohd Shukri (PEJUANG)
  3. Dr Fakhruldin Mohd Hashim (PH)
  4. Mohammad Sollehin (BN)

P060 TAIPING

  1. Neow Choo Seong (BN)
  2. Mohganan P. Manikam (Bebas)
  3. Wong Kah Woh (PH)
  4. Cikgu See Tean Seng (PN)
  5. TS. Dr Rama (Bebas)
  6. Leow Thye Yih (Bebas)

P061 PADANG RENGAS

  1. Captain Azahari (PN)
  2. Mohd Arrif Abdul Majid (BN)
  3. Kamil Munim (PH)

P062 SUNGAI SIPUT

  1. 1. Indrani (Bebas)
  2. 2. Haji Baha (Bebas)
  3. 3. Tan Sri SA. Vigneswaran (BN)
  4. 4. S. Kesavan (PH)
  5. 5. Ahmad Fauzi Mohd Jaafar (PEJUANG)
  6. 6. Rajah Narasaim (Bebas)
  7. 7. Datuk Seri Irudianathan (PN)

P063 TAMBUN

  1. Datuk Seri Ahmad Faizal Azumu (PN)
  2. Datuk Seri Anwar Ibrahim (PH)
  3. Datuk Aminuddin Md Hanafiah (BN)
  4. Abdul Rahim Tahir (GTA)

P064 IPOH TIMOR

  1. Nor Afzainizam Salleh (PN)
  2. Ng Kai Cheong (BN)
  3. Howard Lee Chuan How (PH)

P065 IPOH BARAT

  1. Ah Nan (BN)
  2. M. Kula (PH)
  3. Chek Kwong Weng (PN)
  4. Tan Sri M Kayveas (Bebas)

P066 BATU GAJAH

  1. Teoh Chin Chong (BN)
  2. V. Sivakumar (PH)
  3. Woo Cheong Yuen (PN)

P067 KUALA KANGSAR

  1. Iskandar Dzulkarnain (PN)
  2. Maslin Sham Razman (BN)
  3. Dr Yusmalia Mohamad Yusof (PEJUANG)
  4. Dr Ahmad Termizi Ramli (PH)

P068 BERUAS

  1. Datuk Ngeh Koo Ham (PH)
  2. Ong Kean Sing (PN)
  3. Ding Siew Chee (BN)

P069 PARIT

  1. Ustaz Ismi (PN)
  2. Nurthaqaffah Nordin (PH)
  3. Datuk Nizar (BN)
  4. Dr Faizol Fadzli (PEJUANG)

P070 KAMPAR

  1. Lee Chee Leong (BN)
  2. Janice Wong (PN)
  3. Chong Zhemin (PH)
  4. Leong Cheok Lung (WARISAN)

P071 GOPENG

  1. Muhammad Farhan Abdul Rahim (PN)
  2. Cally Ting (BN)
  3. Tan Kar Hing (PH)
  4. Balachandran Gopal (WARISAN)

P072 TAPAH

  1. Sarawathy Kandasami (PH)
  2. Datuk Haji Muhammad Yadzan Mohamad (PN)
  3. Mohamed Akhbar B. Yasin (WARISAN)
  4. Datuk Seri M. Saravanan (BN)
  5. M. Kathiravan (Bebas)
  6. Mior Haidir (PEJUANG)

P073 PASIR SALAK

  1. Zairol Hizam Zakaria (GTA-Putra)
  2. Nik Omar Nik Abdul Aziz (PH)
  3. Jamaluddin Yahya (PN)
  4. Khairul Azwan Harun (BN)

P074 LUMUT

  1. Dr Zambry Abd Kadir (BN)
  2. Dr Hatta Ramli (PH)
  3. Komander (B) Nordin (PN)
  4. Komander Isnin (WARISAN)
  5. Mazlan Abd Ghani (PEJUANG)

P075 BAGAN DATUK

  1. Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi (BN)
  2. Datuk Seri Shamsul Iskandar Mohd Akin (PH)
  3. Dr Muhammad Faiz Na’aman (PN)
  4. Tawfik Tun Dr Ismail (Bebas)

P076 TELUK INTAN

  1. Nga Kor Ming (PH)
  2. Datuk T. Murugiah (BN)
  3. Amir Khusyairi (PEJUANG)
  4. Zainol Fadzi Paharudin (PN)

P077 TANJUNG MALIM

  1. Datuk Jamaluddin Mohd Radzi (Bebas)
  2. Cikgu Izzat Johari (Bebas)
  3. Chang Lih Kang (PH)
  4. Dr Mah Hang Soon (BN)
  5. Nolee Radzi (PN)
  6. Dr Amir Hamzah (PEJUANG)

PAHANG

P078 CAMERON HIGHLANDS

  1. Datuk Ramli Mohd Nor (BN)
  2. Dr Abdul Rasid (PN)
  3. Chiong Yoke Kong (PH)

P079 LIPIS

  1. Datuk Shahrum (PN)
  2. Aishaton Abu Bakar (PEJUANG)
  3. Tengku Zulpuri Shah Raja Puji (PH)
  4. Datuk Sri Abdul Rahman Mohamad (BN)

P080 RAUB

  1. Chow Yu Hui (PH)
  2. Norkhairul Anuar Mohamed Nor (PEJUANG)
  3. Chong Sin Woon (BN)
  4. Datuk Fakrunizam Ibrahim (PN)

P081 JERANTUT

  1. Datuk Dr Hassan Basri Awang Mat Dahan (PH)
  2. Datuk Mohd Zukarmi (BN)
  3. Haji Khairil (PN)

P082 INDERA MAHKOTA

  1. Dr Mohamad Nor Sundari (PEJUANG(
  2. Datuk Seri Saifuddin Abdullah (PN)
  3. Haji Zuraidi Ismail (PH)
  4. Datuk Quek Tai Seong (BN)

P083 KUANTAN

  1. Datuk Seri Ab Hamid Mohd Nazahar (BN)
  2. Fuziah Salleh (PH)
  3. Wan Razali Wan Nor (PN)
  4. Mejar Anuar Tajuddin (B) (PEJUANG)

P084 PAYA BESAR

  1. Ustaz Aire Roslan (PN)
  2. Rosminahar (PEJUANG)
  3. Ahmad Azam (PH)
  4. Datuk Indera Mohd Shahar Abdullah (BN)

P085 PEKAN

  1. SH Mohmed Puzi Sh Ali (BN)
  2. Mohd Naim Zainal Abidin (PH)
  3. Tengku Datuk Hisham (Bebas)
  4. Datuk Radhi Abdul Razak (PEJUANG)
  5. Ustaz Mohd Fadhil Noor (PN)

P086 MARAN

  1. Muhamad Hafiz al-Hafiz (Bebas)
  2. Shahaniza Shamsuddin (BN)
  3. Datuk Seri Dr Hj Ismail Muttalib (PN)
  4. Ahmad Shuhor (PH)

P087 KUALA KRAU

  1. Datuk Seri Dr Haji Ismail Mohamed Said (BN)
  2. Ustaz Haji Kamal Ashaari (PN)
  3. Juhari Osman (PH)
  4. Shahruddin Mohamed Salleh (PEJUANG)

P088 TEMERLOH

  1. Datuk Seri Hj Mohd Sharkar (BN)
  2. HJH Salamiah Mohd Nor (PN)
  3. Hasbie Muda (PH)
  4. Aminurddin Yahaya (PEJUANG)

P089 BENTONG

  1. Tan Sri Liow Tiong Lai (BN)
  2. Young Syefura Othman (PH)
  3. Datuk Roslan Hassan (PN)
  4. Wong Tack (Bebas)
  5. Achik Khalil (Bebas)

P090 BERA

  1. Asmawi Harun (PN)
  2. Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob (BN)
  3. Abas Awang (PH)

P091 ROMPIN

  1. Hamizi Hussain (Bebas)
  2. Datuk Seri Haji Hasan Arifin (BN)
  3. Datuk Khalib (PN)
  4. Erman Shah (PH)

SELANGOR

P092 SABAK BERNAM

  1. Datuk Seri Eizlan Yusof (PEJUANG)
  2. Abd Rahman Bakari (BN)
  3. Cikgu Kalam Salan (PN)
  4. Hj Shamsul Ma’arif Ismail (PH)

P093 SUNGAI BESAR

  1. Datuk Seri Jamal Yunos (BN)
  2. Datuk Asmawar Samat (PEJUANG)
  3. Cikgu Muslimin Yahaya (PN)
  4. Hj Saipolyazan M Yusof (PH)

P094 HULU SELANGOR

  1. Azlinda Baroni (Bebas)
  2. Datuk T. Mohan (BN)
  3. Harumaini Omar (PEJUANG)
  4. Dr Sathia Prakash Nadarajan (PH)
  5. Haniza Talha (PBM)
  6. Hasnizan Harun (PN)

P095 TANJONG KARANG

  1. Azlan Sani Zawawi (PEJUANG)
  2. Mohd Rosni Mastol (Bebas)
  3. Kapten (B) Datuk Dr Zulkafperi Hanafi (PN)
  4. Siti Rahayu Baharin (PH+MUDA)
  5. Datuk Habibah Mohd Yusof (BN)

P096 KUALA SELANGOR

  1. Datuk Seri Dr Dzulkefly Ahmad (PH)
  2. Tengku Datuk Seri Zafrul Tengku Abdul Aziz (BN)
  3. Mohd Noor Mohd Sahar (PN)
  4. Mohd Shaid Rosli (GTA)

P097 SELAYANG

  1. Datuk Abdul Rashid Asari (PN)
  2. Chan Wun Hoong (BN)
  3. Salleh Amiruddin (PEJUANG)
  4. Muhammad Zaki Omar (Bebas)
  5. William Leong Jee Keen (PH)

P.098 GOMBAK

  1. Datuk Seri Mohamed Azmin Ali (PN)
  2. Datuk Seri Amirudin Shari (PH)
  3. Datuk Megat Zulkarnain Omardin (BN)
  4. Aziz Jamaludin Mhd Tahir (GTA)

P099 AMPANG

  1. Rodziah Ismail (PH)
  2. Ivone Low Yi Wen (BN)
  3. M Raveendran (Bebas)
  4. Datuk Zuraida Kamaruddin (PBM)
  5. Dr Nurul Ashikin Mabahwi (Pejuang)
  6. Lai Wai Chong (Warisan)
  7. Sasha Lyna Abdul Latif (PN)
  8. Muhammad Shafiq Izwan Mohd Yunos (Bebas)
  9. Tan Hua Meng (Bebas)

P100 PANDAN

  1. Rafizi Ramli (PH)
  2. Tan Sri Ong Tee Keat (Warisan)
  3. Muhammad Farique Zubir Albakri (PN)
  4. Nadia Hanafiah (PEJUANG)
  5. Datuk Leong Kok Wee (BN-MCA)

P101 HULU LANGAT

  1. Mohd Sany Hamzan (PH)
  2. Datuk Markiman Kobiran (PEJUANG)
  3. Datuk Abdul Rahman Jaafar (Warisan)
  4. Datuk Johan Abd Aziz (BN)
  5. Dr Mohamed Noortheen Ahamed Mustafa (Bebas)
  6. Dr Mohd Radzi Abd Latif (PN)

P102 BANGI

  1. Muhammad Nazrul Hakim Md Nazir (PN)
  2. Jamal Hisham Hashim (Bebas)
  3. Hoh Lee Lee (BN)
  4. Fauzi Hasim (Bebas)
  5. Suthan Mookiah (Bebas)
  6. Chee Chee Meng (PRM)
  7. Syahredzan Johan (PH)
  8. Anuar Salleh (GTA)

P103 PUCHONG

  1. Yeo Bee Yin (PH)
  2. Uncle Kentang (Bebas)
  3. Datuk Seri Haji Syed Ibrahim (BN)
  4. Jimmy Chew Jyh Gang (PN)

P104 SUBANG

  1. Alex Ang H N (PN)
  2. Dr Kow (BN)
  3. Wong Chen (PH)

P105 PETALING JAYA

  1. Datuk Mohamad Ezam Mohd Nor (PRM)
  2. Dr KJ John (Bebas)
  3. Chew Hian Tat (BN)
  4. Mazween Mokhtar (PEJUANG)
  5. Datuk Theng Book (PN)
  6. Lee Chean Chung (PH)

P107 SUNGAI BULOH

  1. Ahmad Jufliz Faiza (PRM)
  2. Mohd Akmal Mohd Yusoff (PEJUANG)
  3. Sifulinda @ Nurhaslinda Basri (Bebas)
  4. Khairy Jamaluddin Abu Bakar (BN)
  5. Syed Abdul Razak Syed Long Al Sagoff (Bebas)
  6. R Ramanan (PH)
  7. Mohd Ghazali Md Hamin (PN)

P108 SHAH ALAM

  1. Azli Yusof (PH)
  2. Muhammad Rafique Rashid Ali (PEJUANG)
  3. Hizatul Isham Abdul Jalil (BN)
  4. Dr Afif Bahardin (PN)

P109 KAPAR

  1. Muhammad Noor Azman (BN)
  2. Dr Daroyah Alwi (PBM)
  3. Ust Hj Mohd Pathan Hussin (PEJUANG)
  4. Dr Halimah Ali (PN)
  5. Datuk Seri Rahim (WARISAN)
  6. Datuk Seri Sivalingam (Bebas)
  7. Abdullah Sani (PH)

P110 KLANG

  1. Dr Jaya (PN)
  2. Hedrhin Ramli @Awin (Bebas)
  3. Tee Hooi Ling (BN)
  4. Dr Loo Cheng Wee (WARISAN)
  5. Chandrasegar (PRM)
  6. Ganabatirau Veraman (PH)
  7. Deepak Jaikishan (Bebas)

P111 KOTA RAJA

  1. Fahmi Bazlan Muda (Pejuang)
  2. Haji Mohamed Diah Baharun (PN)
  3. Kumar Karananedi (Bebas)
  4. Kajendran (BN)
  5. Mohd Sabu (PH)
  6. P. Raveentharan A.Periasamy (Bebas)
  7. Sarah Afiqah (PRM)
  8. Surendhar Selvaraju (Bebas)

P112 KUALA LANGAT

  1. Hajah Zanariah Jumhuri (Bebas)
  2. Mohana Muniandy (BN)
  3. Mohd Ridzuan Abdullah (PEJUANG)
  4. Dr Ahmad Yunus Hairi (PN)
  5. Ganeshkumar (PRM)
  6. Manivanan Gowin (PH)

P113 SEPANG

  1. Shahrul Amri Mat Sari (Bebas)
  2. Che Asmah Ibrahim (PEJUANG)
  3. Daud Leong (PUR)
  4. Aiman Athirah (PH)
  5. M. Muneswaran (Bebas)
  6. Datuk Seri Rina Harun (PN)
  7. Anuar Basiran (BN)
  8. Nageswaran Ravi (PRM)

WILAYAH PERSEKUTUAN

P114 KEPONG

  1. Phaang Jing Fat (PN)
  2. Shaun Young (WARISAN)
  3. Yap Zheng Hoe (BN)
  4. Lim Lip Eng (PH)
  5. Yee Poh Ping (Bebas)

P115 BATU

  1. Siti Kasim (Bebas)
  2. Tian Chua (Bebas)
  3. P Prabakaran (PH)
  4. Zulkifli Fattah (Bebas)
  5. Too Gao Lan (Bebas)
  6. Wan Azliana Wan Adnan (PEJUANG)
  7. Azhar Yahya (PN)
  8. Naganathan Pillai (Warisan)
  9. A Kohilan Pillay (BN)
  10. Nur Fathiah Syazwana @ Cleo (Bebas)

P116 WANGSA MAJU

  1. Zahir Hassan (PH)
  2. Wee Choo Keong (WARISAN)
  3. Shafei Abdullah (BN)
  4. Ravee Sutheranlingam (Bebas)
  5. Ustazah Nuridah (PN)
  6. Norzaila (PEJUANG)

P117 SEGAMBUT

  1. Prabagaran (PN)
  2. Daniel Ling Sia Chin (BN)
  3. Hannah Yeoh (PH)

P118 SETIAWANGSA

  1. Nik Nazmi Nik Ahmad (PH)
  2. Bibi Sunita Sakandar Khan (PEJUANG )
  3. Izudin Ishak (BN)
  4. Lim Yen Tiong (Bebas)
  5. Mior Rosli Mior Mohd Jaafar (Bebas)
  6. Nurul Fadzilah Kamaluddin (PN)

P119 TITIWANGSA

  1. Datuk Seri Johari Abdul Ghani (BN)
  2. Khalid Abdul Samad (PH)
  3. Dr Rosni Adam (PN)
  4. Datuk Seri Khairuddin Abu Hassan (GTA)

P120 BUKIT BINTANG

  1. Edwin Chen (PN)
  2. Fong Kui Lun (PH)
  3. Tan Teik Peng (BN)

P121 LEMBAH PANTAI

  1. Dr Noor Asmah Mohd Razalli (PEJUANG)
  2. Fauzi Abu Bakar (PN)
  3. Ahmad Fahmi Mohamed Fadzil (PH)
  4. Datuk Ramlan Askolani (BN)

P122 SEPUTEH

  1. Lee Kah Hing (BN)
  2. Wong Yee Yeng (PN)
  3. Choy San Yeh (Bebas)
  4. Teresa Kok (PH)
  5. Lee Wai Hong (Bebas)

P123 Cheras

  1. Tan Kok Wai (PH)
  2. Chong Yew Chuan (BN)
  3. Ruby Chin (PN)

P124 BANDAR TUN RAZAK

  1. Datuk Seri Dr Wan Azizah Wan Ismail (PH)
  2. Datuk Chew Yin Keen (BN)
  3. Datuk Kamarudin Jaffar (PN)

P125 PUTRAJAYA

  1. Datuk Seri Tengku Adnan Tengku Mansor (BN)
  2. Datuk Dr Mohd Radzi Md Jidin (PN)
  3. Dr Noraishah Mydin Abd Aziz ( PH)
  4. Mohd Rosli Ramli (GTA)

NEGERI SEMBILAN

P126 JELEBU

  1. Ahmad Fakhri (PEJUANG)
  2. Jalaluddin Alias (BN)
  3. Datuk Zulkefly Omar (PH)
  4. Zaharuddin Baba Samion (PN)

P127 JEMPOL

  1. Affendy Salleh (PN)
  2. Tan Sri Khalid Yunus (PEJUANG)
  3. Datuk Haji Shamshulkahar Mohd Deli (BN)
  4. Norwani Ahmat (PH)

P128 SEREMBAN

  1. Loke Siew Fook (PH)
  2. Izzat Lesly (Bebas)
  3. Felicia Wong (BN)
  4. SJN (B) Mohamad Jani (PEJUANG)
  5. Haji Fadli Che Me (PN)

P129 KUALA PILAH

  1. Kamarulzaman Kamdias (PEJUANG)
  2. Datuk Eddin Syazlee Shith (PN)
  3. Datuk Azman Idris (Warisan)
  4. Nor Azman Mohamad (PH)
  5. Datuk Adnan Abu Hassan (BN)

P130 RASAH

  1. Ng Kian Nam (BN)
  2. David Choong (PN)
  3. Cha Kee Chin (PH)

P131 REMBAU

  1. Hj Nazree Yunus (PN)
  2. Tok Mat (BN)
  3. Jufitri Joha (PH)
  4. Cikgu Tina (PSM)
  5. Ramly Awaluddin (PEJUANG)

P.132 PORT DICKSON

  1. Datuk Seri Aminuddin Harun (PH)
  2. Datuk P Kamalanathan (BN)
  3. Rafiei Mustapha (PN)
  4. Ahmad Idham Ahmad Nadzri (GTA)

P133 TAMPIN

  1. Mohd Isam Mohd Isa (BN)
  2. Ustaz Zamani Ibrahim (PEJUANG)
  3. MEJAR (B) Abdul Halim (PN)
  4. Faiz Fadzil (PH)

MELAKA

P134 MASJID TANAH

  1. Abdul Hakim Abdul Wahid (BN)
  2. Mas Ermieyati (PN)
  3. Mutalib Uthman (Muda)
  4. Handrawirawan Abu Bakar (PEJUANG)

P135 ALOR GAJAH

  1. Shahril Suffian Hamdan (BN)
  2. Datuk Seri Mohd Redzuan Md Yusof (PN)
  3. Muhammad Nazriq Abdul Rahman (GTA)

P136 TANGGA BATU

  1. Ghazali Abu (PEJUANG)
  2. Shahril Mahmood (Pen)
  3. Prof Madya Rusnah Aluai (PH)
  4. Bakri Jamaluddin (PN)
  5. Datuk Lim Ban Hong (BN)

P137 HANG TUAH JAYA

  1. Adam Adli Abd Halim (PH)
  2. Mohd Ridhwan Mohd Ali (BN)
  3. Mohd Azrudin Md Idris (PN)
  4. Sheikh Ikhzan Sheikh Salleh (GTA)

P138 KOTA MELAKA

  1. Khoo Poay Tiong (PH)
  2. Kon Qi Yao (BN)
  3. Datuk Dr Norazlan (Bebas)
  4. Suhaime Borhan (PN)

P139 JASIN

  1. Datuk Harun (PH)
  2. Roslan Ahmad (BN)
  3. Mohd Daud Nasir (PEJUANG)
  4. Tuan Guru Zulkifli Ismail (PN)

JOHOR

P140 SEGAMAT

  1. Syed Hairoul (PEJUANG)
  2. Tan Sri M Ramasamy (BN)
  3. R. Yuneswaran (PH)
  4. Poobalan Ponnusamy (PN)

P141 SEKIJANG

  1. Md Salleheen Bin Mohamad (BN)
  2. Uzzair Bin Ismail (PN)
  3. Dr. Mohd Zohar (Warisan)
  4. Dr. Zaliha Mustafa (PH)
  5. Saiful Faizal (PEJUANG)

P142 LABIS

  1. Alvin Chang (PN)
  2. Pang Hok Liong (PH)
  3. Chua Tee Yong (BN)

P143 PAGOH

  1. Datuk Seri Razali Ibrahim (BN)
  2. Tan Sri Muhyiddin Bin Md Yasin (PN)
  3. Iskandar Shah (PH)

P144 LEDANG

  1. Syed Ibrahim Syed Noh (PH)
  2. Zainal Bahrom (Bebas)
  3. Cikgu Yunus (Bebas)
  4. Rafidah Ridwan (PEJUANG)
  5. Hamim Samuri (BN)
  6. Zaidi Hj Majid (PN)

P145 BAKRI

  1. R.S. Chelva (PN)
  2. Chris Lee Ching Yong (BN)
  3. Tan Hong Pin (PH)
  4. Haron Jaffar (Bebas)

P146 MUAR

  1. Mohd Helmy Abd. Latif (BN)
  2. Ustaz Abdullah Husin (PN)
  3. Syed Saddiq (Muda)

P147 PARIT SULONG

  1. Noraini Ahmad (BN)
  2. Dr. Karim (PN)
  3. Mohd Faizal Dolah (PH)

P148 AYER HITAM

  1. Wee Ka Siong (BN)
  2. Sheikh Omar (PH)
  3. Syafiq Aziz (PN)

P149 SRI GADING

  1. Cikgu Huda (PH)
  2. Zanariyah (PN)
  3. Datuk Lassim Burhan (BN)
  4. Mahdzir bin Ibrahim (PEJUANG)

P150 BATU PAHAT

  1. Onn bin Abu Bakar (PH)
  2. Zahari bin Osman (Parti Rakyat Malaysia)
  3. Ishak Siraj (BN)
  4. Nizam Bashir (PEJUANG)
  5. Datuk Rashid Hasnon (PN)

P151 SIMPANG RENGGAM

  1. Dr Maszlee Malik
  2. Kamal (PEJUANG)
  3. Fazrul Kamat (PN)
  4. Hasni bin Mohammad (BN)

P152 KLUANG

  1. Gan Ping Sieu (BN)
  2. Wong Shu Qi (PH)
  3. IR. U. Ramendran (Bebas)
  4. Dzulkarnain bin Alias (PN)

P153 SEMBRONG

  1. Hishammuddin Hussein (BN)
  2. Hasni Abas (PH)
  3. Joe Aziz (PN)

P154 MERSING

  1. Zulaikha Zaidi (PH)
  2. Ismail bin Don (Bebas)
  3. Islahuddin Abas (PN)
  4. Nurfatimah Ibrahim (PEJUANG)
  5. Abd Latif Bandi (BN)

P155 TENGGARA

  1. Manndzri bin Nasib (BN)
  2. Azhar Palal (PEJUANG)
  3. Kolonel Nazari (PN)
  4. Zuraidah Chedah (PH)

P156 KOTA TINGGI

  1. Khaled Nordin (BN)
  2. Ridhwan Rasman (PN)
  3. Onn Jaafar (PH)

P157 PENGERANG

  1. Cikgu Imam Nizar (PN)
  2. Azalina Othman Said (BN)
  3. Che Zakaria Bin Mohd Salleh (PH)

P158 TEBRAU

  1. Jimmy Puah Wee Tse (PH)
  2. Mohamad Isa Bin Mohamad Basir (PN)
  3. Nicole Wong (BN)

P159 PASIR GUDANG

  1. Noor Azleen Ambros (BN)
  2. Hassan Abdul Karim (PH)
  3. Mohamad Farid Bin Abdul Razak (PN)
  4. Mohammad Raffi Beran (PEJUANG)

P160 JOHOR BAHRU

  1. Johan Ropi (BN)
  2. Mohtaj (PN)
  3. Hairy Mahmood (PEJUANG)
  4. Akmal Nasir (PH)

P161 PULAI

  1. Nur Jazlan (BN)
  2. Loh Kah Yong (PN)
  3. Datuk Seri Salahuddin Ayub (PH)

P162 ISKANDAR PUTERI

  1. Jashen Tan (PN)
  2. Datuk Jason Teoh (BN)
  3. Liew Chin Tong (PH)

P163 KULAI

  1. Chua Jian Boon (BN)
  2. Teo Nie Ching (PH)
  3. Dato’ Tan (PN)

P164 PONTIAN

  1. Cikgu Isa Bin Ab Hamid
  2. Datuk Seri Ahmad Maslan
  3. Shazwan Zdainal (PH)
  4. Jamaluddin Mohamad (PEJUANG)

P165 TANJUNG PIAI

  1. Najwah Halimah (PN)
  2. Wee Jeck Seng (BN)
  3. Lim Wei Jiet (Muda)

LABUAN

P166 LABUAN

  1. Ramle (PEJUANG)
  2. Dato’ Dr. Suhaili Abdul Rahman (PN)
  3. Bashir Bin Alias (BN)
  4. Datuk Wira Dr Ramli (PH)
  5. Datuk Rozman Isli (WARISAN)
  6. Dayang Rusimah @ Raynie Binti Datuk Hj. Mohd. Din (PBM)

SABAH

P167 KUDAT

  1. Ruddy Bin Awah (GRS)
  2. Petronella Usun (PEJUANG)
  3. Rashid Bin Abdul Harun (WARISAN)
  4. Verdon Bin Bahanda (Bebas)
  5. Thonny Chee (PH)

P168 KOTA MARUDU

  1. Mohd Azmi Bin Hj Zulkiflee (PEJUANG)
  2. Shahrizal Denci (Muda)
  3. Norman Bin Tulang (Bebas)
  4. Jilid @ Zainuddin Bin Kuminding (WARISAN)
  5. Dr. Maximus @ Johnity Ongkili (GRS)
  6. Datuk Wetrom Bahanda (KDM)

P169 KOTA BELUD

  1. Madeli @ Modily Bin Bangali (PH)
  2. Datuk Seri Panglima Abd Rahman Bin Dahlan (BN)
  3. Munirah Majilis (WARISAN)

P170 TUARAN

  1. Madius Tangau (PH)
  2. Boby Bin Lewat (Bebas)
  3. Noortaip Bin Suhaili @ Sualee (Bebas)
  4. Jo-Anna Sue Henley Rampas (WARISAN)
  5. Muminin B. Norbinsha (PEJUANG)
  6. Joniston Bangkuai (GRS)

P171 SEPANGGAR

  1. Mohd Azis (WARISAN)
  2. Yakub Khan (BN)
  3. Yusof Bin Kunchang (PEJUANG)
  4. Mustapha Sakmud (PH)
  5. Jumardie Lukman (KDM)

P172 KOTA KINABALU

  1. Yeo Yan Yin @ Amanda (WARISAN)
  2. Marcel Jude (Bebas)
  3. Winston Liaw Kit Siong (KDM)
  4. Chan Foong Hin (PH)
  5. Yee Tsai Yiew (GRS)

P173 PUTATAN

  1. Awang Husaini Bin Sahari (PH)
  2. Shahelmey Bin Yahya (BN)
  3. Poyne B. Tudus @ Patrick Payne (PEJUANG)
  4. Ahmad Bin Mohd Said (WARISAN)

P174 PENAMPANG

  1. Ewon Benedick (PH)
  2. Richard Jimmy (Bebas)
  3. Kenny Chua Teck Ho (GRS)
  4. Darell Leiking (WARISAN)

P175 PAPAR

  1. Nicholas Sylvester @ Berry (PEJUANG)
  2. Norbert Chin (Bebas)
  3. Henry Shim (PH)
  4. Johnny Sitamin (Bebas)
  5. Hj. Ahmad Hassan (WARISAN)
  6. Datuk Armizan Bin Mohd Ali (GRS)

P176 KIMANIS

  1. Datuk Mohamad Alamin (BN)
  2. Dr Daud Yusof (Warisan)
  3. Rowindy Lawrence Odong (PH)
  4. Amat Md Yusod (KDM)
  5. Yusop Osman @ Othman (Pejuang)

P177 BEAUFORT

  1. Dikin Musah (PH)
  2. Matlani Sabli (Bebas)
  3. Johan @Christopher O T Ghani (Bebas)
  4. Masri Adul (WARISAN)
  5. Datuk Siti Aminah Aching (BN)
  6. Datuk Hjh.Johair Mat Lani (KDM)

P178 SIPITANG

  1. Datuk Matbali Musah (GRS)
  2. Lahirul (PH)
  3. Adnan OKK Puteh (WARISAN)

P179 RANTAU

  1. Taufik Dahlan (PH)
  2. Jonathan Yasin (GRS)
  3. Azizul Julirin (PEJUANG)
  4. Markos Siton (WARISAN)
  5. Ewon Ebin (PBRS)

P180 KENINGAU

  1. Grelydia Gillod (PH)
  2. Rasinin Koutis @ Kautis (WARISAN)
  3. Datuk Seri Panglima Dr Jeffrey G. Kitingan (GRS)
  4. Datuk Jake Nointin (KDM)

P181 TENOM

  1. Noorita Sual (PH)
  2. Jamawi Ja’afar (BN)
  3. Riduan Rubin (Bebas)
  4. Ukim Buandi (WARISAN)
  5. Peggy Chaw Zhi Ting (Bebas)

P182 PENSIANGAN

  1. Jamani Derimin (PEJUANG)
  2. Siti Noorhasmahwatty Osman (WARISAN)
  3. Jekerison Kilan (KDM)
  4. Sangkar Rasam (PH)
  5. Datuk Arthur Joseph Kurup (BN)

P183 BELURAN

  1. Benedict Asmat (BN)
  2. Rowiena Rasid (WARISAN)
  3. Hausing Samsudin @ Sudin (PEJUANG)
  4. Ronald Kiandee (PN)
  5. Felix Joseph Saang (PH)

P184 LIBARAN

  1. Nordin Khani (PPRS)
  2. Dr Peter Jr Naintin (PH)
  3. Hj. Amdan Tumpong (Bebas)
  4. Jeffri @ Amat Pudang (PEJUANG)
  5. Sharif Bokrata (WARISAN)
  6. Suhaimi Nasir (BN)

P185 BATU SAPI

  1. Liau Dui Fui (PH)
  2. Hj. Othman Hj. Ahmad (Bebas)
  3. Boni Yusuf Juanico (PEJUANG)
  4. Alias Sani (WARISAN)
  5. Khairul Firdaus Akhbar Khan (GRS)

P186 SANDAKAN

  1. Peter Hii (Bebas)
  2. Syeikh Lokeman (Bebas)
  3. Lau Chi Keong @ Thomas Lau (GRS)
  4. Vivian Wong Shir Yee (PH)
  5. Alex Thien (WARISAN)
  6. Hajjah Lita Tan Abdullah (Bebas)

P187 KINABATANGAN

  1. Mazliwati Abdul Malek (WARISAN)
  2. Bung Moktar Radin (BN)

P188 LAHAD DATU

  1. Sia Yu Hock (PH)
  2. Datuk Hj Mohammad Yusof Apdal (Warisan)
  3. Maizatul Akmam Hj Alawi (BN)

P189 SEMPORNA

  1. Arastam Pandorog (PH)
  2. Mohd Shafie Apdal (Warisan)
  3. Nixon Abdul Habi (GRS)
  4. AB Rajik AB Hamid (PEJUANG)

P190 TAWAU

  1. KC Chen Ket Chuin (Warisan)
  2. Datuk Chin Chee Syn (Bebas)
  3. Mohd Salleh Bacho (Bebas)
  4. Christina Liew (PH)
  5. Herman Amdas (PEJUANG)
  6. Lo Su Fui (GRS)

P191 KALABAKAN

  1. Dr Nur Aini Abd Rahman (Md) (PEJUANG)
  2. Andi Muhammad Suryady Bandy (BN)
  3. Ma’mun Sulaiman (WARISAN)
  4. Datuk Muhamad (Bebas)
  5. Noraini Abd Ghapur (PH)

SARAWAK

P192 MAS GADING

  1. Ryan Sum Min Leong (PBK)
  2. Lidang Disen (GPS)
  3. Mordi Anak Bimol (DAP)

P193 SANTUBONG

  1. Nancy Shukri (GPS)
  2. Affendi Jeman (Bebas)
  3. Mohamad Zen Peli (PH)

P194 PETRA JAYA

  1. Fadillah Yusof (GPS)
  2. Sofian Julaihi (PH)
  3. Othman Abdillah (SEDAR)

P195 BANDAR KUCHING

  1. Tay Tze Kok (GPS)
  2. Voon Lee Shan (PSB)
  3. Kelvin Yii Lee Wuen (DAP)

P196 STAMPIN

  1. Chong Chieng Jen (DAP)
  2. Lo Khere Chiang (GPS)
  3. Lue Cheng Hing (PSB)

P197 KOTA SAMARAHAN

  1. Rubiah Wang (GPS)
  2. Abang Abdul Halil Abang Naili (AMANAH)

P198 PUNCAK BORNEO

  1. Datuk Willie Mongin (GPS)
  2. Diog Dios (PH)
  3. Tomson Ango (PBK)

P199 SERIAN

  1. Dr Alim Impira (Bebas)
  2. Datuk Seri Richard Riot Anak Jaem (GPS)
  3. Elsiy a/k Tingang (PSB)
  4. Learry Anak Jabul (DAP)

P200 BATANG SADONG

  1. Rodiyah Sapiee (GPS)
  2. Cikgu Lahaji (PH)

P201 BATANG LUPAS

  1. Mohamad Shafizan (GPS)
  2. Wel @ Maxwel Rojis (PH)
  3. Hamdan Sani (PN)

P202 Sri Aman

  1. Doris Sophia Anak Brodi (GPS)
  2. Wilson Anak Entabang (PSB)
  3. Masir Anak Kujat (Bebas)
  4. Naga Libau @ Tay (PH)

P203 LUBOK ANTU

  1. Tambat @ Jugah Muyang (PN)
  2. Dr Johnichal Rayong Ngipa (PSB)
  3. Roy Angau Gingkoi(GPS-PRS)
  4. Langga Lias (PH)

P204 BETONG

  1. Patrick Kamis @ Hj Kameng (PH)
  2. Hasbie Satar (Independent)
  3. Dr Richard Rapu (GPS)

P205 SARATOK

  1. Giendam Jonathan Tait (GPS)
  2. Datuk Ali Biju (PN)
  3. Ibil Jaya (PH)

P206 TANJONG MANIS

  1. IR Yusuf Ab Wahab (GPS)
  2. Ustazah Zainab (PH)

P207 IGAN

  1. Ahmad Johnie Zawawi (GPS)
  2. Hud Andri (PH)

P208 SARIKEI

  1. Huang Tiong Sii (GPS)
  2. Roderick Wong Siew Lead (DAP)

P209 JULAU

  1. Susan Anak George (PBDS)
  2. Joseph Salang (GPS)
  3. Larry Soon @ Larry Sng Wei Shien (PBM)
  4. Elly Lawai Ngalai (Bebas)

P210 KANOWIT

  1. Joseph Nyambong (PH)
  2. Dr Elli Huat (IBebas)
  3. Aaron Ago Anak Dagang (GPS)
  4. George Chen (Independent)
  5. Michael Anak Lias (IBebas)

P211 LANANG

Datuk Wong Tiing Kiong (Bebas)

Priscilla Lau (PSB)

Alice Lau Kiong Yieng (DAP)

Wong Ching Yong (GPS)

P212 SIBU

  1. Oscar Ling Chai Yew (DAP)
  2. Clarence Ting Ing Horh (GPS)
  3. Wong Soon Koh (PSB)

P213 MUKAH

  1. Hanifah Hajar Taib (GPS)
  2. Abdul Jalil (PH)

P214 SELANGAU

  1. Umpang Anak Sabang (PH)
  2. Edwin Anak Banta (GPS)
  3. Henry Joseph Usau (Bebas)

P215 KAPIT

  1. Datuk Seri Alexander Nanta Linggi (GPS)
  2. Khusyairy Pangkas Abdullah(PH)
  3. Robert Saweng (PBDSB)

P216 HULU RAJANG

  1. Abun Sui Anyit (PH)
  2. Ugak Anak Kumbong (GPS)

P217 BINTULU

  1. Tiong King Sing (GPS)
  2. Duke Janteng (PN)
  3. Chiew Chan Yew (PH)

P218 SIBUTI

  1. Lukanisman Awang Sauni (GPS)
  2. Zulhaidah Suboh (PH)
  3. Bobby Anak William (PBDS)

P219 MIRI

  1. Jeffery Phang (GPS)
  2. Lawrence Lai (PSB)
  3. Chiew Choon Man (PH)

P220 BARAM

  1. Anyi Ngau (GPS)
  2. Roland Engan (PH)
  3. Wilfred Entika (Bebas)

P221 LIMBANG

  1. Racha Balang (PH)
  2. Hasbi Habibollah (GPS)

P222 LAWAS

  1. Japar Suyut (PH)
  2. Baru Bian (PSB)
  3. Datuk Henry Sum Agong (GPS)

Tinggalkan komentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.